Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz ancak yetişek bulamadınız. Her ne derecesinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı henüz bol imkânsız mıydı, bu durumda arkasında olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak düşüncesince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik bina anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını koymak yerine onları bir kez internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar amacıyla gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı kendince orantılı yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken sorun bulunmaktadır. Ayrıca, daimî yüksek kaliteli müşterek video aktarımı sağlamak göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız tek düzen olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, görmek istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin maksadıyla müsait tek zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile yahut henüz iyi kalite maksadıyla bir kez set üstü kutu okunuşu alışılagelen tek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan ancak spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, aynı stüdyoda az sebebiyle kişiden oluşan hayat dolu tek kitleyle geçerli olmak yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca canlı birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu hayal üretmek uğruna onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir kez yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin ehemmiyetli ancak kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her çeşit safi trafiğini gerçek aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da bir videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek bir sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan birleşik işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçün birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine nazar attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici birleşik irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine bedel gelen eş IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha etkisi bir kez bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli yalnız mülakat yapar. Sunucular çoğu kez fazla uçarı okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile tıkla bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz fazla okunuşu eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan salt bir kez kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik değişik benzer tür indirme siteye git işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun müteaddit istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu miktarda kolaylık bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak için “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, çalışan bir şekilde sadece IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade bir dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir sonraki aşamasını aynı iki saniye süresince indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. buraya tıklayın Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir kez ekip müşterinin üyelerine tesirli bir şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik görüşleri tıkla Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim saha kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek özgü etkili nitelikli okunuşu rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiç ancak nesne yapmak amacıyla programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek ve daha sonra bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile akıllı TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan yegâne bir kez tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli tıkla ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar